14.02.2011

Citadele Asset Management (Citadele AM), oddział Citadele Bank, został ogłoszony najbardziej profesjonalną spółką zarządzającą inwestycjami w krajach bałtyckich.

Spółka inwestycyjna została jedną z trzech finalistów nominowanych do nagrody na najlepszą spółkę zarządzającą w konkursie Zarządzanie Inwestycjami 2011, organizowanym przez magazyn biznesowy World Finance.

“Zakwalifikowanie się Citadele AM, jako jednej z najlepszych spółek zarządzania inwestycjami w państwach bałtyckich udowadnia, że wielu uczestników rynkowych wysoko ocenia wyniki naszej pracy i nasze doświadczenie na międzynarodowych rynkach finansowych. Podstawą naszego sukcesu, zarówno w przeszłości jak i w przyszłości, jest zespół profesjonalistów, który znajduje najlepsze rozwiązania inwestycyjne i którego głównym zadaniem jest zapewnienie naszym klientom usług inwestycyjnych o wysokiej jakości.” powiedział Vladimirs Ivanovs, Prezes zarządu Citadele AM.

Głosowanie na finalistów odbywało się od czerwca do grudnia 2010, a zwycięzca zostanie wybrany i ogłoszony przez jury na przełomie lipca i sierpnia na łamach magazynu World Finance.

World Finance jest wiodącym na świecie magazynem finansowym, wydawanym przez World News Media z siedzibą w Londynie.

Citadele AM zostało wcześniej ogłoszone przez magazyn Funds Europe jako najlepsza europejska spółka specjalizująca się w inwestycjach w 2007 roku.