17.03.2010

Markaz ogłosił wyniki finansowe za 2009 rok, zysk netto wyniósł2.54 mln KD w porównaniu do straty – 18.77 KD w roku 2008.

Firmie dobrze powodziło się w czasie kryzysu w wyniku zdrowego bilansuspółki w zakresie jakości aktywów i niskiemu współczynnikowi długu wstosunku do kapitału. Dodatkowo, Markaz umocniło swoją pozycję rynkową wregionie i przyniosło zyski swoim akcjonariuszom i w związku z tym stałosię wybieranym przez międzynarodowe instytucje inwestycyjnym partnerem MENA.Markaz zostało wybrane przez wiodącego europejskiego dostawcę inwestycyjnegodo działania jako Doradca Inwestycyjny, bazujący na swoim doświadczeniu natym polu i dotychczasowych wynikach. Nawiązując do naszych badań, Markazzarządza znaczącym rynkiem akcyjnym w funduszach zarządzania przemysłem GCCoraz utrzymuje pozycję lidera w Kuwejcie. Dodatkowo Agencja Standard &Poor’s dała ocenę „A“ funduszom „Mumtaz“ i „Gulf“. RatingA świadczy o wysokim standardzie procesów inwestycyjnych i stałych dobrychwynikach.

Kuwait Financial Centre S.A.K. ‚Markaz‘ na dzień 31 grudnia 2009 r.posiada w zarządzaniu ponad 865 mln KD (3.02 mld USD). Spółka zostałazałożona w 1974 roku i stała się jedną z wiodących firmzarządzających aktywami oraz bankowymi inwestycjami instytucjonalnymi regionieArabian Gulf. Markaz jest notowana na giełdzie papierów wartościowych wKuwejcie (KSE) od 1997 roku.

Więcej informacji: http://www.markaz.com/…_Single.aspx?…